Kiemelkedő református alkotások az Ökumenikus Diákfilmszemlén

2018. június 13., címkék: ifi, ökumenikus diákfilmszemle

A református, katolikus, evangélikus általános- és középiskolák diákjai számára hetedik alkalommal szerveztek filmszemlét, melyen református fiatalok két második és egy harmadik helyezést, illetve két dicséretet is elnyertek. Idén a kiemelt téma az Újrajátszva címet kapta, ami mellett szabadon választható kategóriát is hirdettek, műfaji megkötés nélkül.

Újrajátszva

2018. január 23., címkék: ökumenikus diákfilmszemle, diákfilmszemle, ifi

A Magyarországi Református Egyház Zsinati Oktatási Irodája, az Evangélikus Pedagógiai Intézet, a Katolikus Pedagógiai Intézet, valamint a Budapesti Piarista Gimnázium meghirdeti 7. országos filmszemléjét a katolikus, református és evangélikus általános- és középiskolák diákjai számára. Az idei kiemlet téma: „Újrajátszva".

„Amikor itt és most tenni kell”

2017. június 14., címkék: ökumenikus diákfilmszemle, ifi

A reformáció volt a témája a hatodik Ökumenikus Diákfilmszemlének. A június 10-i díjátadón a Kecskeméti Református Gimnázium tizenegyedikesei közönségdíjasok lettek.

Filmek a szülőföldről

2016. május 25., címkék: ifi, ökumenikus diákfilmszemle

Idén tavasszal a Károli Gáspár Református Egyetem, a Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodája, a Katolikus Pedagógiai, Szervezési és Továbbképzési Intézet és a Budapesti Piarista Gimnázium szervezésében ötödik alkalommal rendezték meg az Ökumenikus Diákfilmszemlét.

Van egy álmom

2014. június 02., címkék: ifi, 2014, ökumenikus diákfilmszemle

Május 31-én megtartották a III. Ökumenikus Diákfilmszemlét. A Sapientia Szerzetesi Főiskola nagyterme látta vendégül az ország különböző pontjairól érkezett diákokat, akik a Van egy álmom, vagy más, szabadon választott témában adtak be versenyfilmeket.

Amitől szebb lehetne - Ökumenikus Diákfilmszemle

2014. január 13., címkék: ökumenikus diákfilmszemle, pályázat, Pályázat, ifi

Május 5-ig pályázhatnak filmjeikkel református, katolikus és evangélikus iskolák diákjai.

Felebarát

2013. május 28., címkék: ifi, ökumenikus diákfilmszemle

Május 25-én a Sapientia Szerzetesi Főiskola adott helyet a második alkalommal megrendezett Ökumenikus Diákfilmszemlének.

Ismét Ökumenikus Diákfilmszemle

2013. január 31., címkék: ökumenikus diákfilmszemle, pályázat, ökumenikus, Pályázat, ifi

Másodszor hirdettek filmes pályázatot katolikus, református és evangélikus iskolák tanulói számára.

Református győzelmek az ökumenikus diákfilmszemlén

2012. május 22., címkék: reformátusság, ökumenikus diákfilmszemle

Két kategóriában is református film hozta el a trófeát az első ökumenikus diákfilmszemlén május 19-én.